Новорічні привітання, день народження, вітання, валентина, 8 березня, весна, зима, іменини, зі святом весни, відкритки, листівки, 8 марта, інше
п'ятниця, 19.04.2013


Верба красна розцвітає,
Про Великдень сповіщає
І Спасителю під ноги
Стеле гілочки розлогі.


Не я б‘ю – лоза б‘є,
Від нині за тиждень – буде Великдень,
Паска, ковбаска і свячене яєчко.

Тоненьким прутиком
З вербовим котиком
Себе вітаємо
Легеньким дотиком…
Радісну вістку
Собі говоримо,
Що день великий
Не поза горами,
Що вже за тиждень
Буде Великдень!

Ой ти гілко, гілко вербова!
На тобі зелена обнова.
Ще холоднувато надворі,
А ти вже в святечнім уборі.
Ти вже у церковцю ходила,
Господу стежинку встелила
І до нас вернулась, свячена
Гілочко вербова, зелена.
Ти торкни Оленочку трішки,
Хай росте, як мама, заввишки
А Максимка – шпарко й багато,
Хай здоровий буде, як тато.


субота, 08.09.2012
8 вересня - день пам’яті мучеників Адріана і Наталії, покровителів християнського подружжя

Хто вшановує мученика, не його робить більш славним, але сам від нього отримує благословення, яке освічує.
Микола Пєстов

 

Серед чималої кількості Київських храмів є один, який носить ім'я на честь святих мучеників Адріана і Наталії. Храм цей знаходиться на Лісовому масиві.

І хоча храм зовсім новий, а будівництво й досі триває, навколо вже сформувалася міцна община. Помолитися сюди приходять усі, хто потребує слова Божого, але особливо - молоді пари, бо святі мученики Адріан і Наталія є покровителями християнського подружжя. Сьогодні Православна Церква вшановує їх пам'ять.

Подружжя Адріан і Наталія жили в місті Нікомідії у Віфінській області Малої Азії. Адріан був язичником і служив чиновником імператора Максиміана Галерія (305-311 рр.), гонителя християн. Наталія була таємною християнкою.

У печері поблизу Нікомідії в період гонінь ховалося 23 віруючих. Їх затримали, судили, катували і примушували принести жертву ідолам, а потім повели в судову палату, щоб записати їх імена. Начальник цієї палати Адріан запитав затриманих, на яку нагороду за муки чекають вони від свого Бога. Християни відповіли: «Не бачило того око, не чуло вухо, і не приходило те на серце людині, що приготував Бог люблячим Його» (1 Кор. 2, 9). Почувши це, Адріан сказав писарям: «Запишіть і моє ім'я разом із ними, бо і я - християнин». Адріана теж кинули у в'язницю.

Імператор радив Адріанові викреслити своє ім'я із списку християн і вибачитися. Та Адріан запевнив, що не збожеволів, а вчинив так на власне переконання. Виповнилося тоді молодому чиновникові 28 років.

Дізнавшись про те, що трапилося, Наталія поспішила до в'язниці, де підбадьорювала Адріана, і допомагала триматися мужньо. 
У в'язниці Адріана разом із іншими християнами піддали страшним катуванням: мученики, яким важким молотом перебивали руки і ноги, помирали в страшних муках. Коли черга дійшла до Адріана, Наталія найбільше боялася, щоб чоловік не виявив малодушності й не відрікся від Христа. Помер святий Адріан разом із іншими мучениками в 304 році. Коли їх тіла почали спалювати, піднялася гроза і піч згасла, кількох же катів убила блискавка. Віруючі перенесли тіло Адріана у Візантійське передмістя і там поховали.

Іще перед Адріановою смертю Наталія просила його молитися, щоб її не примусили вийти заміж. Та з молодою й багатою вдовою захотів побратися тисячоначальник армії. Адріан уві сні з'явився дружині й сказав, що незабаром і вона піде за ним. Так і трапилося: Наталія померла на чоловіковій могилі.

Свята пара - Адріан і Наталія - чудовий приклад християнської сім'ї, у центрі якої знаходиться Христос, Чия любов преображала їх любов одне до одного.
вівторок, 28.08.2012

 

ЩАСТЯ, КОХАННЯ І ДОБРОБУТУ У ВАШІЙ ХАТІ

понеділок, 27.08.2012

28 серпня православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці. За традицією східної церкви, свято Успіння Пресвятої Богородиці або, як кажуть у народі, Перша Пречиста, належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої.

За переказами, Божа Мати часто молилася на Єлеонській горі - місці знесення сина. Одного разу вона побачила архангела Гаврила, який повідомив її, що через три дні закінчиться її земне життя. Христос чекає на неї у своєму царстві небесному, де вона буде з ним довічно. На підтвердження своїх слів він вручив Богоматері гілку райського фінікового дерева - символ нетління та благодаті.

Вона просила не сумувати, а радіти з приводу її Успіння, тому що перед лицем сина обіцяла не залишати світ і після смерті. Богородиця заповідала, щоб її тіло поховали біля підніжжя Єлеонської гори, де покояться її рідні. Перед кончиною Божа Матір виявила бажання побачити всіх апостолів, і Бог здійснив чудо: над домом нависло багато хмар, на яких із різних країн зібралися апостоли. Вони були самі здивовані тим, що сталося. Богородиця благословила кожного з учнів Христа й таємниче повідомила, що вони не побачать її після Успіння з волі Господа.


У призначений архангелом день перед Богоматір’ю та апостолами з’явився Христос із великою кількістю небесних сил і пророків, які писали про неї.
У Гефсиманії тіло Божої Матері поховали в печері, вхід до якої був завалений величезним каменем. Апостоли біля гробниці пробули три дні. На третій день прийшов апостол Хома, який не зміг бути на погребанні і не одержав благословення Богоматері. Він був дуже засмучений з цього приводу. Співчуваючи Хомі, апостоли вирішили відкрити гробницю. Але, відваливши камінь в печеру, вони побачили, що гробниця порожня, у ній були лише погребальні покривала. Того ж дня увечері, під час обряду переломлення хліба в пам'ять про померлу, апостоли побачили Богородицю, яка їм сказала: «Радійте! Я з вами назавжди»...

У народі це свято називають «Перша Пречиста». Протягом осіннього періоду є три «Пречисті»: «Перша Пречиста жито засіває, друга - дощем поливає, а третя - снігом покриває». Отож, на «Першу Пречисту» відбувається озимий посів. Після цього свята колись у селі дівчата звільнялись від тяжкої роботи. Звідси й приповідка: «Прийшла Перша Пречиста - стає дівка речиста», багато говорить, бо немає вже що робити.


В Україні о цій порі розпочинається збір врожаю в садах. На деревах залишаються лише «зимові» сорти яблук та груш. Після Першої Пречистої також розпочиналася заготівля калини. Як ми знаємо, калина здавна символізує Україну, є її свого роду національною емблемою.

У день Першої Пречистої селяни приносили в церкву на літургію колосся нового врожаю, щоб «Успіння-матінка» благословила їхній труд та зберегла зібраний врожай від пожежі та дощу.

середа, 22.08.2012
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7